Login or e-mail Password   

4 Kroki do odchudzającego śniadania

Podobno śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dowiedz się czy to prawda i jak przygotować sobie śniadanie, dzięki któremu schudniesz.
Views: 1.075 Created 09/11/2012


Nie przychodzi Ci do głowy żaden pomysł na śniadanie
? Wolisz odpuścić sobie śniadanie? Nie chce Ci się z rana jeść? Nie masz czasu zjeść porządnego śniadania? Widzisz prawa jest taka, że śniadanie jest bardzo, ale to bardzo ważnym posiłkiem dnia. Czytałem kiedyś o badaniach, które dowodziły, że 80% osób, które schudło i udało im się utrzymać nową wagę, je śniadania każdego dnia. To znaczy, że jedzenie śniadania jest jednym z kluczowych czynników, dzięki którym schudniesz.

Pokażę Ci teraz kilka ważnych czynników, które przemawiają za tym, żeby jeść śniadanie:

1 Mieszanka to najlepszy pomysł na śniadanie

Bardzo często, kiedy jemy śniadanie popełniamy zasadniczy błąd. Błąd polega na tym, że jemy jedzenie tylko z jednej grupy składników odżywczych. Przykładowo płatki z mlekiem nie napełniają tak do końca żołądka i dość szybko po takim śniadaniu chce Ci się znowu jeść. Dlaczego więc nawet po zjedzeniu dużej miski płatków kukurydzianych z mlekiem wciąż czujesz się głodny?

Widzisz potrzebujesz białka i orgiazm się tego domaga. Czyste białko z jajek albo chudego mięsa dodatkowo do płatków – pozwoli Ci się nie tylko najeść, ale da dłuższe uczucie sytości. Więc jeśli jesz często płatki, to koniecznie dorzuć do tego jakieś białko, żeby organizm miał z rana to co potrzebuje.

Mało tego. Kiedy dajesz swojemu orgiazmowi białko, to ten przyspiesza metabolizm, aby je przetrawić, dzięki czemu od samego rana Twój organizm nastawiony jest na spalanie kalorii, a nie na ich gromadzenie. Jeśli nie zjesz z rana śniadania, to będzie wręcz odwrotnie. Organizm otrzyma sygnał, że trzeba gromadzić tłuszcz i Twój metabolizm znacznie zwolni.
Nie zapominaj też o błonniku, który przyspiesz trawienie i pracę układu pokarmowego.

Najlepiej zmieszaj błonnik z białkiem. Błonnik wspomaga układ trawienny tak, więc dodatkowo jeszcze dostaniesz „kopa” do szybkości działania metabolizmu. Oprócz tego jeszcze taka kombinacja węglowodanów białek i błonnika pozowoli Ci utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi (ważne dla cukrzyków).

Upewnij się też, że węglowodany, które jesz pochodzą z prawidłowego źródła. Pełnoziarniste pieczywo, powinno zastąpić białe pieczywo w twojej diecie i wszelkiego rodzaju ciastka itp. Pełnoziarniste produkty dłużej się trawią a przez to dłużej czujesz sytość po posiłku i nie chce Ci się jeść.

Podsumowując
Dobry pomysł na śniadanie to łącznie kilku składników pokarmowych. Węglowodany, białka i błonnik, zawsze powinny znaleźć się u Ciebie na talerzu. Dłużej będziesz czuć sytość a twój metabolizm szybciej spali kalorie.
woda

2. Czy to błąd pić herbatę lub kawę z rana?

Zawsze z rana pijesz kawę albo herbatę? Nie ma w tym nic złego. Jednak koniecznie musisz dodać do tego jeszcze wodę. Po całej nocy, Twój organizm naprawdę jest odrobinę odwodniony. Samo wypicie herbaty nie załatwi sprawy. Z tego, co wiem powinno się w ciągu godziny po przebudzeniu wypić przynajmniej pół litra wody. Dla jednych to dużo, ale gwarantuję Ci, że po czasie przyzwyczaisz się i nie będzie to problemem.

Odpowiednie „nawodnienie” ciała sprawia, że funkcjonuje ono prawidłowo a Tyc czujesz się lepiej. Pomaga też w chudnięciu, dlatego że odwodnione ciało zmniejsza swój metabolizm.

3. Niech to będzie proste

Jeśli z masz naprawdę nie masz czasu, to zadbaj, o to aby nie ulec pokusie i nie jeść jakichś drożdżówek czy innych przekąsek na szybko. Planuj z wyprzedzeniem, co zjesz rano. Przygotuj sobie zestaw śniadaniowy tak żeby od razu można było go zjeść. Rano nie będziesz mieć czasu i głowy do myślenia o jedzeniu, więc musisz dmuchać na zimne. Możesz np. przygotować sobie wieczorem kanapki i ugotować na twardo jajko, które będzie dobre do jedzenie przez kilka dni.

śniadnaie

4. Użyj sprytu

Często ludzie, którzy nie jedzą śniadania narzekają, że nie chce im się po prostu jeść z rana. Zwyczajnie nie są głodni i tyle.

Jest na to sposób.

Zrób sobie koktajl. Łatwo się go trawi jest odżywczy i pełen witamin, które uregulują twój układ pokarmowy.

Dalej nie chce ci się jeść? Być może problem w tym, że jesz za dużo wieczorem? Późne przekąski i posiłki psują Twój metabolizm i sposób odżywiania. Jeśli już musisz zjeść coś przed snem upewnij się, że to najmniejsza przekąska w ciągu dnia.

Podsumowując!

Trzeba mieć pomysł na śniadanie, jeśli chcesz schudnąć.

Śniadanie jest bardzo, ale to bardzo ważnym posiłkiem w ciągu dnia. Szczególnie ważne jest, aby składało się z wszystkich najważniejszych składników pokarmowych.
Błonnik węglowodany i białko sprawią, że już od rana Twój organizm dostanie to, czego potrzebuje i zacznie działać prawidłowo. Mało tego dzięki dobremu śniadaniu Twój metabolizm od razu wskoczy na piąty bieg i będzie działał najbardziej wydajnie.

Do dzieła. Najlepiej teraz przygotuj sobie śniadanie na jutro. Mogą to być płatki kukurydziane i dodatkowo jeszcze jajko na twardo. Albo kanapka z chleba razowego z jajkiem na twardo i chudym mięsem.

Po więcej tego typu porad zapraszam na mój blog: Blog o Odchudzaniu

Similar articles


49
comments: 12 | views: 111981
25
comments: 5 | views: 21920
22
comments: 3 | views: 207216
14
comments: 8 | views: 1177598
12
comments: 5 | views: 201774
12
comments: 4 | views: 18618
 
Author
Article

Related topics


No messages


Add your opinion
You must be logged in to write a comment. If you're not a registered member, please register. It takes only few seconds, and you get an access to additional functions .
 


About EIOBA
Articles
Explore
Publish
Community
Statistics
Users online: 94
Registered: 107.588
Comments: 1.501
Articles: 7.247
© 2005-2018 EIOBA group.