Login or e-mail Password   

Struktura organizacyjna, jakie informacje i dlaczego powinny być udostępniane

Budowa struktury organizacyjnej i sprawne nią zarządzanie to dość złożony proces. Często, wraz z rozwojem firmy jego struktura mocno odbiega od tej pierwotnej.
Views: 708 Created 03/26/2015

Wiadomym jest jak ważną rolę ogrywa w firmie: określa zależności między pracownikami oraz przydziela ich do określonych działów i jednostek. Kluczowym jest tu zdefiniowanie oraz udostępnienie pracownikom przejrzystej struktury organizacyjnej, co pozwoli na dobre zorganizowanie pracy. Przejrzysty musi być również podział zarówno ich kompetencji, jak i odpowiedzialności.

To jednak nie wszystko. Najczęstszym problemem na drodze do sprawnego funkcjonowania firmy jest bieżący dostęp pracowników do informacji organizacyjnych – przede wszystkim aktualnych danych kontaktowych. Nie rzadko jest nim wydruk struktury z danymi kontaktowymi osób z poszczególnych działów bądź organizacji. To rozwiązanie się nie sprawdza, ponieważ wydrukowane dane nie obowiązują zbyt długo ze względu na zmiany – personalne czy związane z zakresem obowiązków.

Stąd, konkretne zapytania trafiają do niewłaściwych osób; wykonywane są niepotrzebne telefony w celu ustalenia, do kogo udać się z danym problemem, co dezorganizuje pracę oraz marnuje cenny czas. „Jednym z kluczy do sukcesu firmy jest aktualizowana na bieżąco struktura, do której każdy pracownik ma w dowolnej chwili dostęp. Musi ona zawierać niezbędne dane do komunikacji oraz informację, jaki jest zakres obowiązków danego pracownika ” twierdzi Łukasz Osuch, autor systemu Offigo.pl. Okazuje się, że są to rzeczy elementarne dla każdego przedsiębiorstwa, a mimo to nadal prawidłowo zarządzana i udostępniana struktura jest rzadkością nie tylko wśród tych małych i średnich, lecz również w dużych korporacjach.

Similar articles


15
comments: 3 | views: 28127
11
comments: 4 | views: 17834
10
comments: 1 | views: 6875
10
comments: 6 | views: 12888
8
comments: 2 | views: 5192
 
Author
Article

Related topics


No messages


Add your opinion
You must be logged in to write a comment. If you're not a registered member, please register. It takes only few seconds, and you get an access to additional functions .
 


About EIOBA
Articles
Explore
Publish
Community
Statistics
Users online: 126
Registered: 107.588
Comments: 1.525
Articles: 7.258
© 2005-2018 EIOBA group.